Jenifer Lopez

autor: Martin Podskalský datum: 01.08.2002 zobrazeno: 12x

Jennifer Lopez. Je jednou z nejlépe placených hereček v Hollywoodu, jednou z nejúspěšnějších latino-zpěvaček a jednou z nejkrásnějších žen v showbyznysu. Pro mnohé je její život pohádkovým. K úspěchu, kterého dosáhla, však vedla dlouhá a těžká cesta, která vůbec nebyla procházkou růžovým sadem ...


Jennifer se narodila 24. července 1970 v new-yorské čtvrti Bronx. Její otec David je počítačový technik a programátor, a její matka Guadalupe je učitelkou ve školce. Má dvě starší sestry – Lyndu a Leslie. Lynda pracuje v newyorském rádiu jako DJ a Leslie učí hudební výchovu. Rodina pochází z Portorika. Jennifer a její sestry jsou první americkou generací rodiny Lopezových. David a Guadalupe se přestěhovali do Spojených států hlavně kvůli práci a dětem, kterým chtěli dopřát lepší život.


Jennifer odmalička měla jasno v tom, co chce dělat. Chtěla do shobyznysu. Jako čtyřletou holčičku ji matka přihlásila do hodin tance. Jennifer chodila na flamenco a balet. V sedmi letech vystupovala na různých školních představeních a od čtrnácti si k hodinám tance přidala i hodiny zpěvu. Jennifer doma říkala rodičům, že se chce stát tanečnicí a prorazit v showbyznysu, rodiče to však nebrali vážně. Matka z ní chtěla mít právničku a její zálibu v tanci a zpěvu považovala pouze za hobby. Jennifer a její sestry chodil do katolické školy.


Aby se trochu připravila na kariéru právničky, Jennifer si našla v práci v kanceláři. V sedmnácti se také přihlásila na taneční školu na Mannhattanu a úplně se oddala tanci. Tančila čtyři hodiny denně a k tomu stíhala pracovat v kanceláři. V osmnácti byla přijata na Baruch College. Měla plný počet studijních hodin - úplně nabitý rozvrh, taneční hodiny však i nyní dokázala stihnout. Jennifer po prvním semestru ze školy odešla, což způsobilo velký poprask u ní doma. Pohádala se s rodiči a odešla z domova. Neměla, kde bydlet. Přespávala většinou v tanečním studiu.


Poté, co opustila domov, Jennifer tančí ve videoklipech za honorář pouhých dvacet dolarů. Každý den chodila na audice a konkursy. Situace byla horší v tom, že kvůli svému portorickému původu, byla většinou odmítána. Zkoušela se dostat do pořadu In Living Color, ale nevyšlo to. Jennifer už nemohla dál a po osmi měsících neúspěchů se nervově zhroutila.


Pak ale přišel průlom pro devatenáctiletou Jennifer. Dostala práci v cestovní taneční skupině, kde vydělávala 500-800 dolarů týdně. S penězi byla konečně za vodou. Pak dostala telefonát od Living Color, nabízeli jí roli Fly Girl v jejich pořadu. Jennifer úspěšně prošla konkurzem. Přestěhovala se do Los Angeles. Byla tam osamělá, a tak skoro každý víkend letěla domů za matkou do New Yorku. V LA začala navštěvovat hodiny herectví. Netrvalo dlouho a všimli se jí lidé od FOXu a nabídli jí menší roli v jednom z jejich seriálů. Jennifer opustila Living Color, což podle jejich slov, nebyla její zrovna nejlepší pracovní zkušenost.


Nyní, ve 22, dostala jednu z hlavních rolí v nasebe navazujících seriálech Druhá šance (Second Chances) a Hotel Malibu, které u nás odvysílala Tv Nova. Jennifer si zde zahrála barmanku Melindu Lopez (!). Pak přišel její filmový debut Mi Famillia. Jennifer si všimli hollywoodští producenti a za chvíli měla už několik filmů za sebou.


První významnější role byla ve filmu Vlak plný peněz (Money Train). Její první hlavní role, která jí přinesla slávu a nominaci na Zlatý Glóbus, byla ve filmu Selena. Jennifer byla vybrána z několika tisíc uchazeček a získala tehdy honorář 1 milion dolarů. Stala se tak nejlépe placenou latinskoamerickou herečkou v historii. Další významná role byla ve filmu U-Turn s Seanem Pennem. Avšak její zatím nejúspěšnější film byl Zakázané ovoce (Out of Sight) s Georgem Clooneym. Nyní Jennifer bere z 99 procent pouze hlavní role. Ve filmu Cela si zahrála roli doktorky Catherine Deane, která se pomocí moderního zařízení snaží vyléčit psychicky nemocného chlapečka tím, že se dostane do jeho mysli. Ve filmu Svatby podle Mary (The Wedding Planner) pak ztvárnila plánovačku svateb Mary Fiore, která se zamiluje do snoubence své klientky. Z nejnovějších uveďme třeba Policajtka (Angel Eyes) nebo Enough.


Jennifer se před natáčením Seleny začala stýkat s barmanem Ojanim Noa z Miami. Na jednom večírku ji požádal o ruku a zanedlouho se vzali. Manželství se však po roce rozpadlo.


Jennifer za 18 měsíců natočila 4 filmy. Pracovala bez přestávky šest dní v týdnu, už rok a půl. Kosmetický gigant L'Oreal si ji vybral jako svou tvář, byla první latinoameričankou propagující produkty této značky.


Miss Lopez se stávala dnem ode dne populárnější. Její interview z roku 1998 však vyvolalo skandál v celém Hollywoodu. Jennifer se totiž nehezky zmínila o některých celebritách např. Cameron Diaz nebo Gwyneth Paltrow.


Poté se rozhodla, že si dá pauzu od filmu a zkusí štěstí v hudbě. Natočila demosnímek ve španělštině a rozeslala ho několika nahrávacím společnostem. Nakonec s ní vydavtelská spolešnost Epic, člen gigantu Sony, podepsala smlouvu a rok později singlem "If You Had My Love" dobyla první místo americké i evropské hitparády. Hned na to vyšlo "On The 6". Dalšími velkými hity z tohoto alba byly hity jako "Waiting For Tonight" (získal MTV Video Music Award v kategorii Nejlepší taneční video), Feelin' So Good (získal MTV Europe Music Award v kategorii Nejlepší R'n'B píseň) nebo "Let's Get Loud", který pro Jennifer napsala Gloria Estefan. Druhé album s názvem "J.Lo" vychází v lednu 2001 a první singl "Love Don't Cost a Thing" se ihned stává velkým hitem stejně jako další skladba z alba - "Play." Od vydání jejího posledního alba se Jennifer po celém světě přezdívá "J.Lo."


Dlouhou dobu Jennifer chodila s raperem Seanem „Puffym“ Combsem. Měli se dokonce brát 1.ledna 2000, ale nakonec z toho sešlo. Při přelíčení, ve kterém byl Puffy obviněn kvůli střílení v jednom New Yorském klubu, se rozešli. Puff Daddy oznámil rozchod v den sv. Valentýna. Při natáčení videoklipu Love Don't Cost A Thing se Jennifer seznámila s tanečníkem a choreografem Crissem Judem, za kterého se po několikaměsíční známosti v září 2001 provdala.


Biografie v datech:
24. července 1970 - Narodila se Jennifer Lopez
1975 - začíná navštěvovat taneční hodiny
1984 - začíná navštěvovat hodiny zpěvu
červen 1985 - našla si práci v newyorské kanceláři
1987 - přihlásila se do taneční školy v Mannhattanu
září 1988 - přijata na Baurch College
leden 1989 - odchází z domova
srpen 1989 - nervově se zhroutila
1989 - první úspěch, přidává se k taneční skupině
1993 - role v seriálu Druhá šance
1994 - filmový debut ve filmu Mi Famillia
1995 - role ve filmu Vlak plný peněz
1996 - role ve filmu Jack
1997 - 22.února se vdala za Ojaniho Noa; filmy: Selena, Krev a víno, Anakonda, U Turn; kontrakt s firmou L'Oreal
1998 - rozvod s Ojanim Noa; film Zakázané ovoce; v únoru vydáno skandální interview s Jennifer; 12. srpna podepisuje smlouvu se Sony Records, vydavatelství Epic Records
1999 - v květnu vychází singl If You Had My Love, 1.června vychází debutové album On The 6; začátek vztahu s Seanem Combsem
2000 - film Cela; cena MTV Video Music Award za Waiting for Tonight; cena MTV Europe Music Award za Feelin' so good; v prosinci vychází první singl z nového alba - Love Don't Cost A Thing
2001 - 23. ledna vychází druhé album "J.Lo"; film Svatby podle Mary, Policajtka; 14.února ohlášen rozchod s Seanem Combsem; ocenění MTV Movie Award za film Cela; cena MTV Europe Music Award v kategorii "nejlepší zpěvačka"; 29.září se vdala za Crise Judda
2002 - vydává módní kolekci "J.Lo by Jennifer Lopez" spolu s Andym Hilfigerem, setkání s britskou královnou Alžbětou II.; 9.února vydává alba remixů "J To Tha LO"; film Enough ...

(konec článku Jenifer Lopez)

Vytisknout referát Jenifer Lopez | Zpět na seznam referátů
Doporučujeme: Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela