Sandra Bullock

autor: (neuveden) datum: 01.08.2002 zobrazeno: 15x

ŽIVOTOPIS

Sandra Annette Bullocková se narodila 26. července 1965 ve Washingtonu matce Helze (německá operní pěvkyně) a otci, Johnovi (americký učitel zpěvu). Když jí byly tři roky, narodila se ještě sestra Gesine. Prvních dvanáct let svého života strávila Sandra mezi Salzburgem v Rakousku (během operní sezóny) a Arlingtonem ve Virginii, protože práce její matky vyžadovala hodně cestování. Už v útlém věku osmi let se Sandra poprvé objevila na scéně v roli cikánského dítěte ve hře, ve které účinkovala i její matka. Helga tvrdí, že Sandra se pro herectví rozhodla už v šesté třídě.

Sandra byla spíše lepší studentkou, navštěvovala Washingtonskou střední školu v Arlingtonu, kde se stala členkou týmu mažoretek. Během studia, které zakončila v roce 1982 byla zvolena "dívkou, co vám nejspíš hezky zpříjemní den".

Vysokoškolské vzdělání získala Sandra na Východokarolinské univerzitě v Greenville, Severní Karolina, kde studovala herectví. Tam také ztvárnila roli v čechovových "Třech sestrách". Studovala pod vedením Dona Biehna, který si dobře pamatuje na Sandřiny herecké schopnosti.

Po svém snažení na univerzitě (k titulu jí scházely tři kredity) se Sandra přestěhovala do New Yorku, aby zde pod vedením Sanforda Meisnera studovala metodické herectví. Přividělávala si jako číšnice a později utekla za herectvím do Los Angeles. Čtyři roky na to, co opustila univerzitu bez titulu, dostala Sandra hlavní roli v televizním sitcomu Working Girl (Zaměstnaná dívka), což později označila za svůj nejrychlejší vzestup. Hrála také v Love Potion No. 9 (Nápoj lásky č. 9) roli psychobioložky. Přestože jí film nepřinesl okamžitou slávu, přinesl jí tříletou známost s Tatem Donovanem, kolegou z natáčení. Konec tohoto vztahu Sandru psychicky poznamenal, ale brzy se dostala z problémů.

Sandra ztvárnila vedlejší roli oběti únosu ve filmu The Vanishing (Zmizení) , roli servírky ve Wrestling Ernest Hemingway (Boj s Ernestem Hemingwayem), roli rádoby-country zpěvačky v The Thing Called Love (Takzvaná láska). K filmu také složila a sama nahrála píseň Heaven Knocking on my Door. (Nebe klepe na mé dveře) a roli futuristické policistky ve snímku Demolition Man, kde nahradila Lori Petty. Pravděpodobně tato role jí zajistila roli "průměrné dívky" Annie v kasovním trháku roku 1994 - Nebezpečná Rychlost. V roce 1995 Obsadil Jon Turteltaub Sandru do její první hlavní role - Lucy - ve filmu Zatímco jsi spal, kde tentokrát nahradila Demi Moorovou, pro niž byla role původně napsána. Ještě téhož roku Sandra udělala další kasovní trhák v roli Angely Bennettové ve filmu Síť.

V roce 1996 vydělala Sandra 6 milionů dolarů za role Ellen Roarkové v filmu Johna Grishama "A Time to Kill", dále ve filmu "Two if by sea", "In Love and War" a "Kate and Leopard", kde si poprvé vyzkoušela i produkci.

Sandřina kariéra je na vzestupu. Už od šesté třídy chtěla být herečkou. To je možná příčina jejího úspěchu. Je to její přístup "Chci to, udělám to.", co jí přineslo tolik úspěchů a slávy. A jak vám asi každý, kdo ji zná řekne, netrpí pýchou ze slávy. Když se jí časopis 48 Hours zeptal, jestli je vpořádku nazývat ji superhvězdou, řekla, že ne. Mluví o sobě jako o herečce, která má to štěstí, že hodně pracuje. Miluje to, co dělá a dělá to nejlépe. Dobře to shrnul Joel Schumacher, režisér snímku "A Time To Kill":"Znám Sandru mnoho let. Je jedním z mých nejoblíbenějších lidí na téhle planetě. Znát ji, znamená milovat ji."FILMOGRAFIE

>>> hrála v...


Hangmen (1987) jako Lisa Edwards


Religion, Inc. @ A Fool And His Money (1989) jako Debby


Bionic Showdown: The Six Million Dollar Man and the Bionic Woman (1989) jako Kate [TV]


The Preppie Murder (1989) jako Stacy [TV]


Who Shot Patakango? @ Brooklyn Love Story / Who Shot Pat? (1990) jako Devlin Moran


Working Girl(1990) jako Tess McGill [TV seriál. Ve filmu hrála roli Melanie Griffithové]


Jackie Collins' Lucky/Chances (1990) jako Maria [mini telenovela]


Love Potion No. 9 (1991) jako Diane Farrow


Who Do I Gotta Kill? @ Me And The Mob (1992) jako Lori


When The Party's Over (1992) jako Amanda


Wrestling Ernest Hemingway (1993) jako Elaine


The Thing Called Love (1993) jako Linda Lue Linden


Fire On The Amazon @ Lost Paradise (1993) [Video]


The Vanishing (1993) jako Diane Shaver


Demolition Man (1993) jako Lenina Huxley


Nebezpečná rychlost (1994) jako Annie Porter


Zatímco jsi spal (1995) jako Lucy Eleanor Moderatz [Nominace na zlatý globus za nejlepší ženský komed. výkon]


Síť (1995) jako Angela Bennett


In Love And War (1996) jako Agnes Van Kurowsky


Two if by Sea @ Stolen Hearts (1996) jako Roz


A Time To Kill (1996) jako Ellen Roark


Making Sandwiches (1997) jako Melba Club


Nebezpečná rychlost 2 (1997) jako Annie Porter


Hope Floats (1998) jako Birdee Pruitt


Practical Magic (1998) jako Sally Owens


The Prince of Egypt (1998) jako Miriam [pouze namluvila]


Gun Shy (1999)


Exactly 3:30 (1999)


Forces of Nature (1999) jako Sarah Lewis


28 Days (2000) [objeví se příští rok]>>> produkovala...


Our Father (1996)


Hope Floats (1998) [výkonný producent]


Exactly 3:30 (1999)


Gun Shy (1999)>>> režírovala...


Making Sandwiches (1997)>>> je autorkou scénáře...


Making Sandwiches (1997)>>> spolupracovala na zvuku k...


Practical Magic (1998)>>> živě se objevila v TV pořadech...


Dennis Miller Live (1994)


Muppets Tonight! (23/6/1996)


Ruby Wax Meets (1996)

(konec článku Sandra Bullock)

Vytisknout referát Sandra Bullock | Zpět na seznam referátů
Doporučujeme: Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela