Pamela Anderson

autor: (neuveden) datum: 01.08.2002 zobrazeno: 14x

STRUČNĚ

Celé jméno Pamela Denise Anderson-Lee
Datum narození 1. července 1967
Místo narození Ladysmith, British Columbia, Canada
Znamení slunce v Raku, měsíc v Beranu
Vzdělání střední škola
Povolání herečka, modelka
Barva vlasů blond (původně bruneta)
Oči modré
Výška 171 cm
Prsa 91 cm
Pás 56 cm
Boky 86 cm
Váha 52,5 kg
Noha 24
Oblíbené číslo 11
Záliby jízda na koni, plavání
Otec Barry Anderson, opravář kotlů
Matka Carol Anderson, servírka
Provdaná za Rokera Tommyho Lee
(1995-1998 & 1999-????)
Děti Brandon Thomas (6. června 1996)
Dylan Jagger (29. prosince 1997)

Zajímavosti:
Původem Finka
Životní cíl
(ročenka sš) stát se kalifornskou Beach Bum (příznivec pláží)
Ambice být dobrou manželkou a matkou,
získat Oskara
Oblíbený sport volejbal
Nástroj saxofon
Co ji přitahuje upřímnost, čestnost, silné paže,
waffle a pečené kuře
Co ji odpuzuje panovačný muž, závistiví a necitliví
lidé
Dítě století Pamela byla kanadským "dítětem století" - první dítě narozené v den stého výročí vzniku Kanady.

Citát:
"Tetování jsou jako příběhy - symbolizují důležité momenty ve vašem životě. Je báječně sedět a vyprávět o tom, kde jste ke kterému z nich přišli a co symbolizuje."

Movieline, January 1996ŽIVOTOPIS

Pamela Anderson Lee nebyla vždy tak slavná jako dnes. Narodila se v malém městě v provincii British Columbia a tvrdí o sobě, že byla velice živé dítě (jako teenager si ráda tropila z lidí blázny a do svého deníku si například zapsala: "Chci zůstat pannou až do svých 19 let"). Svému výstřednímu otci vděčí za celoživotní vášeň k hnutí New Age - filozofii, která se vyznačuje okouzlením mytologií, pohádkami, drahokamy, meditací a vykládáním snů. Podle ročenky střední školy bylo tehdy jejím životním cílem stát se kalifornskou Beach Bum (což v překladu znamená plážový povaleč).

Její první průlom přišel v roce 1989, kdy sledovala zápas v americkém fotbalu ve Vancouveru. Kameraman našel v hledišti její tvář, která se vzápětí objevila na obří obrazovce. Pamela na sobě náhodou měla tričko firmy Labatt a její úspěch u publika okouzlil pracovníky firmy natolik, že jí nabídli práci v reklamě. Brzy se ozval časopis Playboy a začala se její strmá kariéra. Hollywood, role v televizi, život na pláži, plastické operace (zjistila, že s párem silikonových implantátů na prsou je daleko populárnější) - to vše následovalo v rychlém sledu. Objevila se v Married With Children (bimbo), Home Improvements (Lisa) a samozřejmě v seriálu Baywatch (jako C.J. Parker) a znovu několikrát na obalech časopisu Playboy (co do počtu fotografií na titulní straně drží světový primát). Pamela si nikdy nedělala hlavu z toho, že je považována za "hloupou blondýnku", sama říká: "Pak bych se neměla čím řídit. Takto mohu lidi jenom překvapit".

I když Pamelin film Barb Wire - futuristická pohádka o feministické akční hrdince - slavil úspěch, Pamela tvrdila, že je jí jedno, jestli ještě někdy natočí nějaký film. Pro větší věhlas navíc prohlásila, že nikdy nechtěla být víc, než dobrou manželkou a matkou. Byla viděna s některými hollywoodskými starými mládenci, mezi něž patřil například Dean "Superman" Cain, Sylvester Stallone a Scott Baio. Pak překvapila mnoho svých přátel včetně rodiny, když se po čtyřdenní známosti provdala za Tommyho Lee, bubeníka skupiny Mötley Crüe. Svatbu měli na pláži v Cancúnu - ženich měl na sobě krátké džíny, nevěsta úzké bílé bikiny.

Jejich vztah byl bizardní od samého počátku. Dvojice zavěsila nad Tommyho piano v obývacím pokoji jejich domu v Los Angeles houpačku, aby se mohla Pamela (samozřejmě nahá) houpat nad jeho hlavou, zatímco on skládal hudbu. Tommy nekoupil Pamele svatební prsten s diamantem, protože Pam věří, že velké diamanty jsou ve skutečnosti důkazem mužových pochybností nad velikostí jeho "malé věci". Místo toho si nechala na prst vytetovat jméno svého manžela a Tommy si zase nechal její jméno vytetovat na svůj penis (kromě jiných míst).

Manželský pár se stal hned po svatbě vděčným tématem bulvárních plátků. Ve francouzském časopise Penthouse byly zveřejněny jejich intimní snímky, na kterých byli zachyceni při sexuálním aktu. Tyto fotografie byly převzaty z videokazety, jež byla podle Pamelina tvrzení ukradena z jejich domu v roce 1995. (Celé soukromé video se znovu vynořilo na Internetu v roce 1997. Lee učinil neúspěšný pokus zažalovat společnost Internet Entertainment Group, která poskytla pásku svým zákazníkům, za narušení soukromí a s cílem získat ukradenou pásku zpět.) Říká se, že v počátcích jejich manželství byl Tomy Pamelou natolik posedlý, že ji při natáčení Barb Wire držel v obytném přívěsu, vyžadoval po ní sex, brzdil natáčení a byl fyzicky vulgární. Pamela tato obvinění zpočátku popírala, ale její žádost o rozvod těsně před dvouletým výročím svatby nakonec nikoho nepřekvapila. Leeovi se téměř ihned usmířili a na konci roku 1997 přivítali na svět svého druhého syna Dylana (první syn Brandon se narodil v roce 1996). Následoval incident, po kterém volala Pamela policii s tím, že ji Tommy při hádce napadl (údajný útok vedl k jeho zatčení za týrání manželky a dětí a za nelegální držení zbraně), Pamela požádala podruhé o rozvod a o svěření dětí do péče.

Pamela se vrátila na obrazovku v roce 1998 jako hvězda seriálu V.I.P.


FILMOGRAFIE

(NÁZEV FILMU - ROK - POSTAVA - TYP)
V.I.P 1998 Valerie Irons Seriál
Pam & Tommy Lee: Stolen Honeymoon 1998 P. Anderson n/a
Barb Wire 1996 Barb Wire Akční
Baywatch: Forbidden Paradise 1995 C.J. Parker n/a
Baywatch: River of No Return (TV) 1995 C.J. Parker n/a
The evolution of Mr. E. 1995 n/a n/a
Naked Souls 1995 Britt n/a
Playboy: The Best of Pamela Anderson 1995 P. Anderson n/a
Come Die with Me 1994 Velda TV
Raw Justice 1994 Sarah n/a
Snapdragon 1993 Felicity n/a
The Taking of Beverly Hills 1992 n/a n/a
Playboy Video Centerfold: P. Anderson 1992 P. Anderson n/a
Baywatch 1992 C.J Parker Seriál
Home Improvement 1991 Lisa Seriál
Married with children 1990 n/a Seriál
Playboy Video Playmate Calendar 91' 1990 n/a n/a
Some Kind of Wonderful 1987 Party Guest n/a
Crimes of Passion 1984 Hooker n/a
China Blue 1984 n/a n/a


(konec článku Pamela Anderson)

Vytisknout referát Pamela Anderson | Zpět na seznam referátů
Doporučujeme: Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela