Natalia Oreiro

autor: Eliška Luková datum: 01.08.2002 zobrazeno: 7x

Natalia Oreiro se narodila 19 května 1977 v Montevideu v Uruguay. Natalie již od narození toužila být umělcem a díky tomu šla tvrdě za svým cílem. Dnes je Natatlii 23 let a její život se točí kolem kamer, nahrávacích studií a koncertů.


Záběr z jednoho pořadu s Natalií...


Když bylo Natálce 12 let zkusila štěstí v konkursu do reklamy. Mezi spousty dětí byla vybrána a tím začala oficiálně její kariéra. Mezi 12 a 16 rokem vystupovala více, jak ve 30 reklamách pro společnosti, jako jsou Coca - Cola, Pepsi, Johanson & Johanson a další.

Natalie pracovala tvrdě a většina jejich příjmu šla na zaplacení cest, které musela často podnikat do Buenos Aires. V 17 letech se natrvalo rozhodla přestěhovat do Argentiny. V zápětí dostala malou roli v telenovele “Inconquistable corazón”. Po obsazení do dalších rolí v malých telenovelách, přišla konečně role, která ji vnesla do podvědomí diváků. Jednalo se o postavu Valerie v telenovele “Ricos y Famosos”.

Po jejím počátečním úspěchu v televizi následoval debut na filmovém plátně. Natalie si zahrála ve filmu „Argentinci v New Yorku“, kde představovala roli mláde ženy, která se chce prosadit v hudebním světě. Natalie byla za svůj herecký výkon oslavována a film se stal v Argentině kasovním trhákem. Tato zkušenost byla jejím prvním krokem do světa hudby.

V roce 1998 vydala své první album, které obsahovalo ústřední melodii k populární telenovele „Muňeca Brava“. Z Natalie se přes noc stala hvězda a telenovela „Muňeca Brava“ byla ohodnocena, jako nejlepší telenovela v Argentině. Její album získalo tři platinové desky a úspěch se neomezil pouze na Argentinu. CD s názvem „Natalia Oreiro“ lámalo rekordy v zemích, jako jsou Řecko, Slovinsko, Maďarsko, Izrael a nyní i Česká republika.

V lednu 2000 byla ohodnocena cenou „Osobnost roku“ prostřednictvím E! Entertainment Television Latino. Její nejslavnější telenovela je současně vysílána ve 23 zemích světa a prostupuje skrz Spojené státy, Ruskem a Latinskou amerikou. Obrovského úspěchu dosáhla i v České republice, kde byla před nedávnem odvysílána.

Po velkém úspěchu se rozhodla věnovat i nadále hudební kariéře a pro všechny fanoušky přichystala druhé album s názvem „Tu Veneno“. Nové album má více rokovější styl než první a mísí se v něm různé žánry. O kvalitě muziky svědčí i obsazení kapely. Mezi nimi jsou jména, jako např. Alex Acuna, který hrál s legendárním hudebníkem Elvisem Presley. Dále jsou to hudebníci od Barbary Straisand, Celine Dion a další.

Ačkoliv Natalie přijala spousty nabídek hrát ve filmu, hodlá se prozatím věnovat své koncertní scéně a vyráží na dlouhé turné po Latinské Americe, Evropě, Střední a Východní Asii.


KARIÉRA V DATECH

1992 - Dostala se mezi 8 nejlepších v zábavné soutěži show de Xuxa - soutěžících bylo přes 10 000!
1993 - první telenovela, ve které Natalia hrála jednu zmenších rolí. Telenovela se nazývá Inconquible Corazón (Nedobytné Srdce) - obrázky
1995 - Natalia vyhrála v soutěži Super Paquita - obrázek - video - video
1995 - dostává malou roli v telenovele Dulce Ana (Sladká Ana)
1996 - účinkuje v telenovele 90-60-90 Modelos (Modelky 90-60-90)
1997 - účinkuje v telenovele Ricos y Famosos (Bohatí a slavní)
1997 - hraje v telenovele Rosario.
1998 - natáčí film Argentinci v New Yorku - více o tomto filmu
1998 - Pracuje na CD Natalia Oreiro
1998 - Spolu s Facundem Aranou vytváří hlavní postavy v telenovele Muňeca Brava (Divoký anděl)
1998/99 - V roce 1998 vychází v Argentině CD - Natalia Oreiro, zaznamenává velký úspěch, k nám se dostalo až pozdějiale úpěch mělo také velký. Deska obsahuje 12 písní, v latinskoamerickém stylu.
2000 - Natalia vydává své druhé CD - Tu Veneno (Tvůj jed)
2001 - Natalia brázdí Evropu se svým turné Tu Veneno.
2001 - V listopadu by měla začít natáčet novou telenovelu.


DISKOGRAFIE

>>> O prvním CD - Natalia Oreiro

O vydání:
U nás vyšlo až začátkem léta 2000, ale v Argentině vyšlo už koncem roku 1998. Tedy hned po úspěšném filmu Argentinec v New Yorku, kde Natalia zpívala píseň Que Si, Que Si, samozřejmě ji pak všichni radili, ať vydá CD a tak se také stalo...

Obsah:
Album obsahuje 12 písní, většinou v pomalém latinsko-americkém stylu, plné krásných melodií. Za největší hity tohoto Cd lze považovat píseň Cambio Dolor, jejíž část byla i použita ke znělce telenovely Divoký anděl. Dalším hitem je bezesporu píseň Que Si, Que Si. A snad nejromantičtější Me muero de Amor.

Obal CD:
CD bylo vydáno v některých zemí s různým obalem. U nás se prodávala a prodává tato verze: tady v některých zemích (pokud vím, tak zejména v latinské Americe) se prodávalo s tímto obalem: tady. Krom toho existujte i jeden obal k soundtracku písňe Que Si, Que Si. Ale ten pokud vím u nás není k dostání.

Na obalu tohoto CD bohužel nejsou texty písní, pouze poděkování Natalie a seznam písní, škoda.

Zajímavost:
Nevím, kolik se CDček alba Natalia Oreiro prodalo celkem, ale je jisté, že v prvních týdnech jich bylo prodáno přes 30 000 !


>>> O druhém CD - Tu Veneno

O vydání:
V Argentině se poprvé hrál v rádiích hit Tu Veneno v květnu roku 2000, k nám se CD dostalo trochu později (asi tak v listopadu).

Obsah:
Pátnáct písní, což je jak Natalia sama říká docela hodně. Album je stylem úplně někde jinde, než album první. Těžko je nějak srovnávat. Album je směsicí blues, popu, rocku, blues... Natalia si na albu vytváří novou image podobnou jakou se podařilo vypěstovat známé rockerce ze sedmdesátých let, Susi Quatro.

Obal CD:
Obal je mnohem propracovanější, než u předešlého alba, tentokrát již nechybí ani texty písní ani několik málo fotografií.

Zajímavost:
Jenom pro zajímavost, i druhé album má obrovský úspěch, svědčí o tom i to, že jenom v Rusku se prodalo přes 1 500 000 kusů tohoto alba.

(konec článku Natalia Oreiro)

Vytisknout referát Natalia Oreiro | Zpět na seznam referátů
Doporučujeme: Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela